Treść artykułu

Zasady funkcjonowania bibliotek podczas pandemii

Z uwagi na warunki lokalowe oraz mając na uwadze bezpieczeństwo czytelników i pracowników biblioteki funkcjonowanie naszych dwóch placówek będzie odbywać się z zachowaniem następujących zasad:

 1. Biblioteka w Jabłonnie będzie czynna dla Czytelników w dni powszednie: poniedziałek – 10:30-18:30, wtorek-czwartek – 9:00-17:00, piątek – 8:00-16:00
 2. Filia Biblioteki w Chotomowie będzie czynna dla Czytelników w dni powszednie: poniedziałek – 12:00-18:00, wtorek-piątek – 10:00-18:00
  Biblioteki zamknięte od 9 listopada do 29 listopada 2020 r.

  Bibliotekarze pracują w godzinach od 8:00-16:00
 3. W bibliotece, w wydzielonym miejscu, może przebywać tylko jeden czytelnik w maseczce lub innym zabezpieczeniu. Pozostali powinni czekać na zewnątrz lokalu w odległości przynajmniej 1,5 m od siebie.
 4. Możliwe będzie wypożyczanie i zwrot pozycji książkowych przez okienko podawcze w osłonie z pleksi. Zwracane książki czytelnik przekazuje bibliotekarzowi, który zdejmuje je po kolei z konta.
 5. Po każdym przyjęciu książek powinien być zdezynfekowany czytnik i blat. Bibliotekarz, który przyjął książki odnosi je w miejsce ich składowania.
 6. Zwracane książki będą poddane 3–dniowej kwarantannie.
 7. Sala biblioteczna i czytelnia będą wyłączone z użytkowania przez czytelników. Nie będzie możliwy wolny dostęp do księgozbioru.
 8. Książki mogą być udostępniane jedynie przez pracownika biblioteki BEZ WOLNEGO DOSTĘPU DO PÓŁEK, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.
 9. Zachęcamy do korzystania z wrzutni, wystawionej przy głównym wejściu do GCK w Jabłonnie.