Treść artykułu

Zasady funkcjonowania bibliotek podczas pandemii i godziny otwarcia

Do 31 stycznia 2021 r. przedłużono dotychczasowe obostrzenia w bibliotekach.

od 18 stycznia do 31 stycznia 2021 r.

Biblioteka w Jabłonnie czynna:
od poniedziałku do piątku  8:00-16:00

Biblioteka w Chotomowie czynna:
poniedziałek  12:00-18:00
od wtorku do piątku 8:00-16:00

Z uwagi na warunki lokalowe oraz mając na uwadze bezpieczeństwo czytelników i pracowników biblioteki funkcjonowanie naszych dwóch placówek będzie odbywać się z zachowaniem następujących zasad:

1. W bibliotece, w wydzielonym miejscu, może przebywać tylko jeden czytelnik w maseczce lub innym zabezpieczeniu. Pozostali powinni czekać na zewnątrz lokalu w odległości przynajmniej 1,5 m od siebie.
  2. Możliwe będzie wypożyczanie i zwrot pozycji książkowych przez okienko podawcze w osłonie z pleksi. Zwracane książki czytelnik przekazuje bibliotekarzowi, który zdejmuje je po kolei z konta.
  3. Po każdym przyjęciu książek powinien być zdezynfekowany czytnik i blat. Bibliotekarz, który przyjął książki odnosi je w miejsce ich składowania.
  4. Zwracane książki będą poddane 3–dniowej kwarantannie.
  5. Sala biblioteczna i czytelnia będą wyłączone z użytkowania przez czytelników. Nie będzie możliwy wolny dostęp do księgozbioru.
  6. Książki mogą być udostępniane jedynie przez pracownika biblioteki BEZ WOLNEGO DOSTĘPU DO PÓŁEK, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.
  7. Zachęcamy do korzystania z wrzutni, wystawionej przy głównym wejściu do GCK w Jabłonnie.