Wieczór poezji włoskiej w Chotomowie

IX FESTIWALU POEZJI SŁOWIAŃSKIEJ 10 -12 X 2016

10 październik /poniedziałek/, godz. 12.00:

Gimnazjum 49 im. S. Starzyńskiego, Warszawa, ul. Smocza 19 ? Spektakl poetycko-    muzyczny na podstawie ?Dziadów części II? Adama Mickiewicza, w wykonaniu młodzieży z   Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej z Czarnego Boru na Wileńszczyźnie.

Spotkanie z grupą poetów i wokalistów włoskich w Resursie /Żyrardów, ul. 1 Maja 45/.

godz. 19.00 ? spotkanie z uczestnikami Festiwalu w ANTRAKCIE, Warszawa, pl. Piłsudskiego 9   /gmach Teatru Wielkiego/.

11 październik /wtorek/:

godz. 10.00 ? Centrum Kultury w Łomiankach, ul. Wiejska 12A ? Spektakl poetycko-muzyczny na podstawie ?Dziadów części II? w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum im. św. Urszuli               Ledóchowskiej w Czarnym Borze na Wileńszczyźnie.

godz. 13.00 ? Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie, ul. Warszawska 24 ? Spotkanie z grupą   poetów i wokalistów włoskich.

godz. 18.00 ? Dom Polonii w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 64 ? Prezentacja poezji  twórców zagranicznych, koncert w wykonaniu wokalistów polskich i włoskich /Barbara               Montanaro/.

godz. 20.00 ? Kolacja dla gości zagranicznych.

godz. 21.00 ? Poeci poetom czytają swoje wiersze w kawiarni LITERATKA, Krakowskie  Przedmieście 87/89.

12 październik /środa/:

godz. 11.00 ? Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Rynek Starego Miasta 20 ?   Prezentacja poezji polskiej, koncert poetycko-muzyczny w wykonaniu wokalistów polskich i  włoskich /Barbara Montanaro/, uhonorowanie dyplomami za działalność w upowszechnianiu   poezji.

godz. 15.00 ? Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza ? Prezentacja publikacji wydanych      na okoliczność Festiwalu, m. in. dwujęzycznej antologii polsko-włoskiej w serii MOSTY oraz 118 numeru ?POEZJI dzisiaj?. Twórcy polscy i zagraniczni o poezji w swoich krajach.

godz. 18.00 ? Kolacja dla gości zagranicznych.

godz. 19.00 ? Poeci poetom czytają swoje wiersze w kawiarni LITERATKA. Zakończenie  imprezy.

Imprezy towarzyszące:

13 październik /czwartek/ ? Poetycka wycieczka do Staszowa twórców włoskich.

14 październik /piątek/ ? Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Grudusku, ul. Plac Grunwaldu 4 ?   Wieczór poetycko-muzyczny w wykonaniu twórców włoskich.

15 październik /sobota/ ? Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie. Wystąpią: poeci włoscy oraz włoska wokalistka – Barbara Montanaro.

Sala Widowiskowa filii GCKiS w Chotomowie, ul. Partyzantów 27