Światowy Dzień Poezji

XVIII ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI  UNESCO

21 III środa

Godz. 17.00 – Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci,

ul. Mozarta 1: inauguracja imprezy.

23 III piątek

Godz. 12.00 – Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie: spotkanie z poetami  zagranicznymi.

9 IV poniedziałek

Godz.11.30 – spotkanie poetów z Węgier ze studentami filologii węgierskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

spotkanie poetów włoskich z uczniami XXXVII LO im. J. Dąbrowskiego.

Godz.17.00 –  Dom Polonii /Sala kryształowa/, ul. Krakowskie  Przedmieście 64:  promocja twórczości poetów zagranicznych, koncert.

Godz.19.00 –  kolacja dla gości zagranicznych w restauracji Literatka

Godz.20.00 –  poeci poetom czytają wiersze przy lampce wina.

10 IV wtorek

Godz.11.00 – uroczysta gala poezji polskiej połączona z wręczeniem  nagród i odznaczeń – Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Rynek Starego

Miasta 20

Godz.15.00 – Muzeum Literatury: o poezji naszej i Waszej poinformują twórcy krajowi i zagraniczni.

Godz.18.00 – kolacja dla gości zagranicznych w restauracji Literatka.

Godz.19.00 – czytanie wierszy przy lampce wina.

11 IV środa

Przed południem – spotkania gości zagranicznych w szkołach i domach  kultury: m. in. w Resursie – Żyrardów i w Szkole Podstawowej nr 389.

Godz.18.00 – kolacja dla gości zagranicznych w Literatce.

Godz.19.00 – czytanie wierszy przy lampce wina.

12 IV czwartek

Wyjazd części poetów zagranicznych do Staszowa. Koncert poetycko -muzyczny w Staszowskim Ośrodku Kultury, ul. Parkowa 6. Spotkaniez miejscowym środowiskiem literackim.

13 IV piątek

Godz. 17.00 – spotkanie poetyckie organizowane przez Bibliotekę Gminną  w Jabłonnie –  Sala widowiskowa GCKiS Chotomów, ul. Partyzantów 27.

13 – 15 IV piątek niedziela:

Uczestnictwo w IX Kołobrzeskiej Nocy Poetów. Organizator SAP.

26 – 28 IV – Z „Poezją dzisiaj” na Wileńszczyźnie.