Walentynkowe Spotkanie (17.02.2020r.) – relacja

W dniu 17 lutego odbyło się spotkanie poetycko – muzyczne z okazji Walentynek. Organizatorami tego  spotkania (na które przyszło prawie 80 osób) byli: Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego i Gminne Centrum Kultury w Jabłonnie. Uczestnicy spotkania mieli przyjemność wysłuchania pięknych, romantycznych, wzruszających wierszy o miłości. Swoje wiersze prezentowała warszawska poetka Izabela Zubko, która wydała już 10 zbiorów poetyckich. Pani Izabela jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów literackich. Jej wiersze znalazły się w licznych antologiach, w tym również międzynarodowych. Tłumaczone zostały na wiele języków. Oprawę muzyczną zapewnił warszawski wokalista, gitarzysta i kompozytor w jednej osobie, pan Kuba Michalski. Zaśpiewał swoje kompozycje do wierszy wielu znanych poetów polskich (m.in. Adama Mickiewicza, Adama Asnyka, Bolesława Leśmiana). Nie zabrakło też utworów Leonarda Cohena (Pan Kuba jest laureatem Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie). Podczas wieczoru artyści zaprezentowali także  swoje książki i płyty autorskie. Na scenie dominowały czerwone serca oraz  baloniki w kształcie serc. Dekoracja sali – to zasługa wspaniałych dziewczyn z Gminnego Centrum Kultury. Przybyła publiczność zasiadła przy kawiarnianych stolikach, które udekorowano jasno czerwonymi obrusami, posypanymi czerwonymi serduszkami. Można było wypić kawę, herbatę i posmakować walentynkowe ciasteczka w formie babeczek. Wiosenne kwiaty i palące się świeczki dodawały uroczego, świątecznego klimatu. Publiczność żywo reagowała zarówno na teksty mówione jak i śpiewane. Po spotkaniu, opuszczając salę, wielu  uczestników miało uśmiech na twarzy, kierując  słowa podziękowania. Byli wdzięczni za to pełne słów i śpiewu o Miłości spotkanie. A to najbardziej cieszy.

Anna Czachorowska – dyrektor GBP w Jabłonnie