GBP w Jabłonnie na Festiwalu “Nauka z Pałacem w tle” – relacja

FESTIWAL “NAUKA Z PAŁACEM W TLE”

W dniu 27.09.2020  r. (niedziela)  Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie uczestniczyła w Festiwalu „Nauka z Pałacem  w tle”. Stoisko Biblioteki znajdowało się w holu Pałacu  tuż przed wejściem do Sali Balowej. Nasze stoisko oferowało bezpłatne egzemplarze książek  w ramach akcji „Weź książkę do domu” oraz zakładki do książek.
Gośćmi naszego stoiska były dwie autorki , od lat związane z naszą Biblioteką. Pani Marta Berowska podpisywała swoją najnowszą książkę „Baśnie i Legendy”, a Pani Hanna Niewiadomska swoje „Bajczytanki Pani Hanki”.
Obok nas znajdowało się stoisko Szlaku Piastowskiego i stoisko Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, reprezentujące Wielkopolskę. Dziękujemy naszym sąsiadom za przekazane materiały promocyjne, kolorowanki dla dzieci i zakładki  do książek.
Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawego wykładu  Pana Wikotra Niedzieckiego z Uniwersytetu Warszawskiego pt. „Kosmos w naszym domu”. Mieliśmy też okazję uczestniczyć w koncercie i wykładzie Marcina Lemiszewskiego z Filharmonii Narodowej pt.” Perkusja wokół nas”.
W namiotach przed Pałacem  podziwialiśmy prace artystów związanych z „Galerią Sztuki na Prostej” w Jabłonnie – wystawa „Odkryj Mazowsze”. Mimo deszczowej pogody nikomu nie zabrakło pogody ducha.
Dyrekcji Pałacu  dziękujemy bardzo za zaproszenie do uczestnictwa w tym wyjątkowym Festiwalu Nauki.

GBP w Jabłonnie