Osobowość Roku 2019

Zachęcamy do oddawania głosów na naszą Dyrektorkę, Annę Czachorowską w plebiscycie  Osobowość Roku 2019 organizowanym przez Dziennik Polska The Times. Nominacja w kategorii KULTURA.
Można głosować do 12 lutego do godziny 21:00 klikając link poniżej

Kapituła doceniła wkład w życie kulturalne lokalnej społeczności i regionu, przyznając nominację w szczególności za uczestnictwo w Międzynarodowym Festiwalu Literackim INDIJA PRO POET 2019. Warto przy tym dodać, że w tym samym roku, w 2019 r.  reprezentowała Polskę  na drugim Międzynarodowym Festiwalu Poetyckim w Guntur i Hayderabad – Indie. Zaangażowana jest w organizację wielu wydarzeń na terenie Gminy, poprzez realizację wielu projektów  w dziedzinie literatury (w szczególności poezji). Autorka projektu „Jabłonowskie Spotkania z Poezją”. Od wielu lat współorganizuje  Światowe Dni Poezji i Festiwal Poezji Słowiańskiej.  Od redakcji „Poezja dzisiaj” otrzymała Srebrny Pierścień za promocję literatury, w szczególności poezji. Uczestniczyła w wielu Międzynarodowych Konferencjach Bibliotekarskich, przedstawiając prezentacje multimedialne w zakresie projektów unijnych, realizowanych w jabłonowskiej bibliotece. Zostały dostrzeżone działania  w zakresie wprowadzania nowych technologii, bo została napisana praca ”Innowacje technologiczne w GBP w Jabłonnie na przestrzeni ostatnich 5 lat” (chodzi o lata 2005 -2010). Za swój wkład w życie kulturalne lokalnej społeczności otrzymała Odznakę Honorową „Zasłużony dla kultury polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2017, z okazji 25. lecia  pracy twórczej i działań na rzecz kultury otrzymała Brązowy Medal  „Gloria Artis” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Została napisana przez studentkę Wydziału Polonistyki praca magisterska: ”Życie, twórczość i działalność kulturalna Anny Czachorowskiej”.