List od Pani Celiny Vesely

List do naszych najmłodszych Czytelników od autorki Celiny Vesely z Wiednia:

Drogie dzieci,
Czytelnicy Biblioteki w Jabłonnie i Biblioteki w Chotomowie, niezmiernie mi miło, że z uwagą wysłuchałyście bajki mojego autorstwa pt.”Celineczka”. Była ta, to nie tylko historia mojego dzieciństwa, lecz także wspomnienia czasów sprzed 70 lat. Jak pewnie zauważyłyście, pomimo to, że rzecz dzieje się tak dawno, to uczucia towarzyszące dzieciom są wciąż takie same.  Radość, smutek, nadzieja czy ciekawość życia jest niezależna od czasów.  Chciałabym zaproponować Wam konkurs pt. “Dalsze losy Celineczki i jej najbliższych”. Jestem bardzo ciekawa waszej wyobraźni i fantazji. Dla zwycięzcy najciekawszej pracy przygotowałam nagrody – książeczki o Celineczce z osobistą dedykacją.
Z prawdziwą radością oczekuję Waszych prac.
Całuję Was mocno
Celineczka

My ze swej strony przypominamy, że z okazji DNIA DZIECKA – aktor Filip Borowski czytał przez cztery dni (od pierwszego do czwartego czerwca) poszczególne części bajki “Celineczka” autorstwa Pani Celiny Vesely. Nagrania są na naszych social mediach – Facebooku Biblioteki w Jabłonnie i Filii w Chotomowie

Zapraszamy do słuchania