Konkurs "Zaczarowana zagroda" - wręczenie nagród.

W sobotę (01.06), w czasie festynu z okazji dnia dziecka odbywającego się na błoniach przed Pałacem w Jabłonnie, miało miejsce uroczyste wręczenie nagród przyznanych w Gminnym Konkursie Plastycznym "Zaczarowana zagroda". Zwycięzcy oraz wyróżnieni otrzymali, ufundowane przez Bibliotekę, nagrody książkowe oraz saszetki na biodra z logo Gminy Jabłonna przekazane przez Dział Promocji Urzędu Gminy. Jednak to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla laureatów.

Organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jabłonnie oraz Filię w Chotomowie konkurs, miał na celu upamiętnienie postaci Aliny i Czesława Centkiewiczów - autorów prozy dzicięcej oraz literatury podróżniczej związanych z Legionowem. Dlatego też, aby dodatkowo przybliżyć dzieciom te wybitne postacie, dla wszystkich laureatów przygotowaliśmy dodatkową atrakcję - wyjazd do Muzeum Historycznego w Legionowie na wystawę poświęconą Centkiewiczom. W muzeum dzieci będą miały okazję obejrzeć film "Zaczarowana Zagroda", a także samodzielnie zbudować iglo.

Wyjazd autokarem do Muzeum odbędzie się  11 czerwca (wtorek) - o godz. 9:50 spod Szkoły Podstawowej w Chotomowie, a o godz. 10:10 spod szkoły w Jabłonnie. Po pobycie w Muzeum, który będzie trwał ok. 1.5 godziny, dzieci zostaną odwiezione do Chotomowa i do Jabłonny.

Autorom zwycięzkich oraz wyróżnionych prac jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy na wycieczkę do Muzeum.