X Tydzień Bibliotek w Jabłonnie i w Chotomowie - Filip z Pacynkowa

Ostatnią, spośród przygotowanych przez naszą Bibliotekę z okazji X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek atrakcji, były zorganizowane w murach biblioteki w Jabłonnie oraz Filii w Chotomowie, spotkania dla dzieci z Klubu Malucha przy GCKiS-ie oraz dla przedszkolaków z Chotomowa. Gośćmi spotkania byli pani Małgorzata Karasińska oraz niezliczone grono pluszowych bohaterów jej opowiadań.

Niekwestionowaną gwiazdą był oczywiście sławny Filip. Ta tajemnicza persona prowadzi pełne fascynujących przygód życie w magicznej krainie Pacynkowa, w realnym świecie pozostając jedynie w formie zwykłej lalki. Dopiero po przekroczeniu sekretnych drzwi, znajdujących się w każdej bibliotece, Filip może nawiązać z nami kontakt. Także w naszych placówkach, dzięki pani Małgorzacie, Filip oraz jego koledzy z Pacynkowa ożyli, aby opowiedzieć najmłodszym swoje historie i zachęcić ich do czytelnictwa i odwiedzania bibliotek.

Zarówno opowieści naszego gościa, jak też same kolorowe pluszaki przypadły do gustu wszystkim, goszczącym u nas w czasie spotkania, maluchom.

Filip w Jabłonnie:

Filip w Chotomowie: