X Tydzień Bibliotek w Jabłonnie i w Chotomowie - spotkanie z Anną Kacą.

Pomimo, że X Ogólnopolski Tydzień Bibliotek dobiega powoli końca, to nie kończą się jeszcze atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla naszych czytelników. Za nami już spotkanie z Anną German kierowane do dorosłych, oraz spektakl Teatru MASKA, przeznaczony dla gimnazjalistów. W swoich przygotowaniach do obchodów Tygodnia, nie zapomnieliśmy jednak bynajmniej o najmłodszych ? przedszkolakach i uczniach pierwszych klas szkoły podstawowej. To właśnie z myślą o nich zorganizowaliśmy spotkania w Bibliotece w Jabłonnie oraz Filii w Chotomowie, których bohaterką była, uznana autorka literatury dziecięcej, pani Anna Kaca.

Anna Kaca, jak do tej pory, wydała pięć książeczek pełnych lekkich i humorystycznych wierszyków dla najmłodszych. Jej poezja, tworzona pod hasłem ?Wiersze bez przemocy?, oprócz walorów literackich, zawiera w sobie także treści edukacyjne, tak ważne dla dzieci w okresie rozwoju. Podobny charakter miały także spotkania w Chotomowie i Jabłonnie. Autorka prowadziła je w formie wspólnej zabawy: dzieci proponowały zakończenia do jej wierszy, brały udział w mini konkursie w którym odpowiadały na rymowane zagadki. Odważniejsze z nich mogły spróbować swoich sił w teatrzyku w którym czytały jeden z wierszy z podziałem na role. Pani Anna, dzięki ogromnemu doświadczeniu w pracy z dziećmi oraz wiedzy pedagogicznej, potrafiła umiejętnie przyciągnąć uwagę tej wymagającej publiczności. W trakcie wspólnych zabaw najmłodsi przyswajali dodatkowo takie ważne informacje jak telefony alarmowe, nazwy dni tygodnia czy pór roku.

Po spotkaniu dzieci i rodzice mieli okazję zakupić po promocyjnych cenach książeczki pani Anny Kacy i zdobyć autografy autorki.

Spotkanie w Jabłonnie:

Spotkanie w Chotomowie: