Muminki z wizytą w naszej Bibliotece

W dniach 15 i 18 kwietnia odwiedziły nas, podobnie jak w poprzednich miesiącach, dzieci z jabłonowskiego przedszkola "Bajkowy dom". Tym razem, wraz z przedszkolakami, naszą Bibliotekę odwiedziła wiosenna pogoda oraz bohaterowie prozy Tove Janssona.

Dzieci wysłuchały bajki o Muminku, który  postanowił zostać detektywem, aby rozwiązać tajemnicę znikających jabłek. Jeżeli dobre kryminały poznaje się po tym, że do końca nie wiadomo kto jest winny, to czytana przez nas opowieść z Doliny Muminków zdecydowanie zalicza się do tego grona. Żaden z przedszkolaków nie potrafił bowiem odgadnąć kto nocą zjadał owoce należące do Taty Muminka. Czy była to buńczuczna Mała Mii, Ryjek, a może ktoś inny? Odpowiedzi nie podamy, aby nie psuć lektury. Napiszemy tylko, że dzieci były rozwiązaniem zagadki bardzo zaskoczone.