Bezpieczny Internet 2018

Dzień Bezpiecznego Internetu - 6 lutego 2018 r.

W tym roku, to już 14.edycja DBI w Polsce, którą obchodzimy 6 lutego 2018 roku pod hasłem: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Dzień Bezpiecznego Internetu, to okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Jabłonowska Biblioteka po raz kolejny uczestniczy w tej akcji. 6 lutego (wtorek) naszą siedzibę odwiedziła grupa przedszkolaków z „Bajkowego Domu”. Zaproszony na to spotkanie informatyk, p. Paweł Bruszewski przygotował dla dzieci krótką pogadankę, której celem było podniesienie poziomu wiedzy dzieci na temat Internetu, uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci i jak kulturalnie z niej korzystać. Następnie dzieci wysłuchały piosenki pt. ”Fajnie w Internecie” oraz audiobajki „Mój przyjaciel Necio” (o tym jak zrobić robota – czytał Tomasz Kot). Na zakończenie spotkania, przedszkolaki obejrzały krótką bajkę edukacyjną pt. ”Białe owce”. Celem kreskówek z serii „Owce w sieci” jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów i innych technologii. Kreskówki te odwołują się do klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Bajka zakończyła się morałem mówiącym jak uniknąć zagrożeń w sieci. Dzieciom bardzo przypadł do gustu nowy sposób przekazywania im tak potrzebnej wiedzy i same prosiły o kolejne tego typu spotkania.

Anna Czachorowska