Zakup nowości wydawniczych

14 tysięcy złotych dla jabłonowskiej Biblioteki! - więcej nowości wydawniczych od sierpnia 2017 roku

W drugiej połowie sierpnia b.r. została podpisana umowa między Biblioteką Narodową a Gminną  Biblioteką Publiczną w Jabłonnie dotycząca dofinansowania w ramach dofinansowania zadania Priorytet  1 – „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" ze środków finansowych Ministra Kultury i  Dziedzictwa Narodowego. Celem Programu, realizowanego w ramach „ Narodowego Programu Rozwoju  Czytelnictwa", jest wzbogacenie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych, w tym  księgozbiorów dla dzieci i młodzieży.

W tym roku Biblioteka w Jabłonnie otrzymała dofinansowanie w wysokości 14.000,- zł. Jest to największa kwota z dotychczasowych dotacji, otrzymywanych od 12 lat!
Zapraszamy więc miłośników książek do naszej Biblioteki w Jabłonnie i Filii w Chotomowie do wypożyczania nowych pozycji książkowych.