Modernizacja sprzętu komputerowego w GBP Jabłonna.

Ci z Państwa, którzy odwiedzili nas w lipcu, z pewnością zauważyli obecność nowego sprzętu komputerowego w naszych placówkach - na stanowiskach dla czytelników pojawiły się, w miejsce przestarzałych i wysłużonych, nowoczesne komputery do których podłączone zostały drukarki laserowe. Modernizacja sprzętu komputerowego w naszej Bibliotece możliwa była dzięki realizowanemu przez nas projektowi ?Dla naszego czytelnika ? Nowa sieć informatyczna?, współfinansowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

  

 Projekt ten miał na celu polepszenie jakości życia mieszkańców naszej gminy, poprzez darmowe udostępnianie sprzętu komputerowego, umożliwiającego efektywną pracę i naukę oraz sprawne przeglądanie i korzystanie z zasobów sieci Internet. Dzięki wsparciu finansowemu ze środków unijnych udało nam się zakupić nowe stacje robocze dla naszych czytelników (4 nowe komputery w Jabłonnie i 3 w Chotomowie) oraz laserowe drukarki (2 w Jabłonnie i 1 w Chotomowie) ? są one dostępne dla wszystkich mieszkańców naszej gminy (jedynym wymogiem jest zarejestrowanie się jako nasz czytelnik). Na komputerach przeznaczonych dla czytelników zainstalowane zostało oprogramowanie podarowane nam przez firmę Microsoft ? systemy operacyjne Windows 7 oraz pakiety biurowe Office 2010. Nowe stacje robocze w pełni zaspokoją Państwa potrzeby w zakresie tworzenia i edycji dokumentów oraz przeglądania zawartości Internetu, a podłączone do nich drukarki umożliwią sporządzanie wydruków oraz kserokopii.

 

Oprócz urządzeń, oddanych bezpośrednio do użytku naszych czytelników, zakupiliśmy również serwer oraz projektor z ekranem. Serwer umożliwi nam lepsze zarządzanie naszymi bazami danych co przełoży się na większy komfort i niezawodność użytkowania naszego katalogu on-line. Projektor z kolei otworzył nam drogę do prowadzenia multimedialnych zajęć dla naszych czytelników, takich jak Teleranki w Bibliotece na których gościmy dzieci biorące udział w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez jabłonowskie GCKiS. 

 

 Zapraszamy Państwa serdecznie do korzystania z nowych sprzętów komputerowych w GBP Jabłonna.

  Free joomla themes