Spotkania z Grzegorzem Kasdepke w Jabłonnie i w Chotomowie.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie, jako nieco odłożony w czasie prezent z okazji Dnia Dziecka, przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników szczególna atrakcję. 10 czerwca, na nasze zaproszenie, Jabłonnę oraz Chotomów odwiedził, specjalnie dla dzieci z pierwszych trzech klas szkół podstawowych, znany i lubiany autor literatury dziecięcej, Grzegorz Kasdepke.


Twórczość naszego gościa jest z pewnością znana wszystkim uczniom szkół podstawowych - wiele z jego książek znajduje się na liście lektur szkolnych. Nic więc dziwnego, że sale widowiskowe, w których odbywały się spotkania w Jabłonnie i w Chotomowie, do ostatniego miejsca zapełniły się dziećmi, które pragnęły poznać popularnego autora. Spotkania miały formę dialogu pomiędzy gościem, a dziećmi. Pan Grzegorz opowiadał dzieciom ciekawostki dotyczące pracy pisarza, prezentował fragmenty swoich opowiadań, ale także zadawał najmłodszym zaskakujące pytania. Dorosłym, obecnym na spotkaniu w Jabłonnie, szczególnie spodobały się odpowiedzi jakie padały na pytania o to, czym, zdaniem dzieci zajmują się kobiety, a czym mężczyźni. Nasz gość chętnie odpowiadał na pytania publiczności, które, jak to u dzieci były bardzo szczere. Dla przykładu, jeden z chłopców, kierowany zapewne pragmatycznymi cechami swojego charakteru, zapytał pana Grzegorza o zarobki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z dziećmi autor potrafił odpowiedzieć na każde, nawet najbardziej kłopotliwe pytanie.

Tak jak zapowiadaliśmy, przed i po spotkaniach dzieci miały możliwość nabycia książek autorstwa Grzegorza Kasdepke po promocyjnych cenach. Nie zabrakło oczywiście autografów, po które ustawiły się długie kolejki maluchów.  Free joomla themes