Biblioteka podczas Święto Gminy Jabłonna

W niedzielę 5.09.2010 Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego uczestniczyła w dorocznym Święcie Gminy Jabłonna.

od lewej: Jan Zumis z żoną, Hanna Niewiadomska, Grazyna Matkowska, Mariola Pryzwan, Anna Czachorowska

Nieopodal sceny rozstawiono namiot z logo biblioteki. Tam swoje książki podpisywali rodzimi twórcy: Hanna Niewiadomska - legionowska poetka pisząca dla dzieci; Małgorzata Gudejko-Masalska - chotomowska poetka oraz Jan Zumis - poeta legionowski.

Gościem specjalnym była Mariola Pryzwan, podpisująca swoją bestsellerową książkę ?Plastusiowa mama".

Jednocześnie w Oranżerii Pałacu nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego ?Plastuś", który pobił wszystkie rekordy. Na ten gminny konkurs pod patronatem Pani Wójt wpłynęło aż 146 prac. Spośród nich Jury wyłoniło 22 najlepsze prace. Prace nagrodzone (od I do III miejsca) wystawiono w Oranżerii, natomiast te wyróżnione ozdabiały namiot Biblioteki.  Nagrody dzieciom wręczyła Pani Wójt oraz Plastuś, przywieziony przez Mariolę Pryzwan, a mający już 50 lat. Należał on do znakomitej pisarki, Marii Kownackiej, która przez wiele lat nosiła go w swoim plecaku, spotykając się z  dziećmi na spotkaniach autorskich. Po uroczystości wręczenia nagród Mariola Pryzwan ze swadą opowiadała i czytała  fragmenty książki o bohaterce ?Plastusiowej mamy" - Marii Kownackiej. Grupa dzieci wraz z rodzicami z wielką uwagą wysłuchali opowiadań, po których robili swoim pociechom zdjęcia z ich ulubieńcem, Plastusiem.

Chcemy przeprosić fanów wspaniałej aktorki, Stanisławy Celińskiej, która z przyczyn zdrowotnych (zapalenie krtani) nie mogła do nas dotrzeć. Ona również przeprasza i gorąco pozdrawia wszystkich mieszkańców Gminy Jabłonna.