Cała Polska Czyta Dzieciom

21-go i 23-go września Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie wznowiła w nowym roku szkolnym akcję Cała Polska Czyta Dzieciom.

Ponownie gościliśmy w swoich progach przedszkolaki z ?Bajkowego Domu".

Najmłodsze dzieci, które przyszły po raz pierwszy obejrzały dokładnie Bibliotekę, wysłuchały mini-lekcji na temat funkcji biblioteki, zasad korzystania z księgozbioru, a także wykonywanej w niej pracy. Następnie panie bibliotekarki przeczytały im bajkę, pt.: ?Obudź się, mały misiu."

Przedszkolaki, które uczestniczyły już wcześniej w spotkaniach w Bibliotece wysłuchały edukacyjnego opowiadania o Domisiach, pt.: ?Nie zaśmiecajmy świata!", po którym miała miejsce dyskusja o tym, w jaki sposób i dlaczego powinniśmy segregować odpadki.

Na zakończenie, po tradycyjnym już zaśpiewaniu piosenek, dzieci dostały drobne upominki: dziewczynki pierścionki, a chłopcy samochodziki.

Aneta Oczkowicz