"Zasłużeni dla Kultury Polskiej"

6 czerwca 2011 r. w Bibliotece na Koszykowej w Warszawie obchodzono  Dzień Kierbedziów ? Święto Bibliotekarzy i Bibliotek. Atmosfera dnia była gorąca. W Auli Akademii Leona Koźmińskiego zebrali się bibliotekarze i bibliotekarki z całego województwa mazowieckiego. Podczas uroczystości Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Żuchowski wręczył odznaki honorowe ?Zasłużony dla kultury polskiej". Kolejne wyróżnienia, w kategorii ?Bibliotekarz Roku Województwa Mazowieckiego", przekazał dyrektor Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Michał Strąk.

Honorową odznakę "Zasłużeni dla Kultury Polskiej" otrzymała dyrektor jabłonowskiej biblioteki, p. Anna Czachorowska, która przyczyniła się do tego, że Gminna Biblioteka w Jabłonnie przestała być instytucją anonimową.

Nagrody są przyznawane co roku przez specjalne kolegium Biblioteki na Koszykowej. Laureaci Nagród to współcześni ?Kierbedziowie" ? osoby i instytucje (biblioteki) szczególnie zaangażowane w działalność na rzecz książki i czytelnictwa oraz zasłużone dla rozwoju bibliotekarstwa na Mazowszu.