Tydzień z internetem

30.03.12 w ramach akcji "Tydzień z internetem" odbyły się warsztaty pt. "W 80 minut dookoła świata", w której wzięły udział dzieci ze szkoły podstawowej w Jabłonnie. Warsztaty poprowadził instruktor Łukasz Załęski. Uczniowie odbyli wirtualną podróż po świecie (odwiedzając m.in. Paryż, wyspę Bali, Australię i Oceanię), wzbogacając swoją wiedzę o otaczającym świecie, wykonując różne zadania i zagadki. Na koniec każdy z uczestników otrzymał dyplom.

Podobne zajęcia odbyły się w bibliotece w Chotomowie.

"Tydzień z Internetem 2012? to międzynarodowa akcja trwająca od 26 do 30 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. Na potrzeby kampanii został uruchomiony specjalny internetowy licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób weźmie w niej udział w poszczególnych krajach. Koordynatorem polskiej edycji jest już po raz drugi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizująca Program Rozwoju Bibliotek. W Polsce ?Tydzień z Internetem 2012? przeprowadzany jest pod hasłem aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej.