Kongres bibliotek

W dniach 11-12 października 2012 roku odbył się już trzeci Kongres Bibliotek Publicznych.W wydarzeniu, w którym uczestniczyła także nasza biblioteka, wzięło udział blisko 400 osób, bibliotekarek i bibliotekarzy z całej Polski, partnerzy bibliotek oraz goście z zagranicy.Kongres stał się okazją do zaprezentowania ?Biblioteki z wizją?- modelu działania biblioteki, który został opracowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.Podczas inauguracji Kongresu w kinie ?Wisła? w Warszawie, odbyła się debata na temat wartości, którymi kieruje się ?Biblioteka z wizją?Dalsza część Kongresu, która odbywała się w Forcie Sokolnickiego, obejmowała sesje warsztatowe poświęcone sposobom funkcjonowania modelowej ?Biblioteki z wizją? oraz obszarom świadczonych przez nią usług. W programie znajdowało się 36 warsztatów zgrupowanych w 9 blokach tematycznych, m.in. ?A jak argumenty w Akcji?, ?E jak Edukacja?, ?I jak informacja?, ?K jak Kultura?, itp. Spotkanie to, tak jak dwa poprzednie służyło integracji i wzajemnej inspiracji. Bibliotekarze zapoznawali się z dobrymi praktykami, wymieniali doświadczenia. Za rok kolejne spotkanie również w Warszawie.