Święto Gminy

W niedzielę, 2 września uroczyście, jak co roku, obchodzono Święto Gminy. Biblioteka również miała w nim swój udział. Na stoisku Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ks. Jana Twardowskiego było wiele atrakcji: Kiermasz Dobrej Książki, spotkanie ze znaną pisarką, autorką legend - Martą Berowską. Spotkanie z poetką dla dzieci - Hanną Niewiadomską, która promowała swoją najnowszą (trzecią z kolei) książkę - Bajczytanki Pani Hanki. Poza tym zorganizowano kurs kirigami dla dorosłych, origami i papierowe wycinanki dla dzieci, a także scrapbooking (tworzenie kartek okolicznościowych). Dużym zainteresowaniem cieszyły sie rozdawane przez nas zakładki książkowe z danymi informacyjnymi Biblioteki i jej Filii w Chotomowie. Mamy nadzieję, że każdy z odwiedzających nasz namiot, znalazł coś dla siebie. I do zobaczenia na kolejnym festynie.