W niedzielny wieczór 1 kwietnia 2007 r. w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie odbył się koncert pt. "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Wysłuchaliśmy utworów poetyckich Karola Wojtyły. Wiersze czyta Krystyna Czubówna.

Autorką scenariusza koncertu jest Anna Czachorowska, legionowska poetka, dyrektor Gminnejj Biblioteki Publicznej w Jabłonnie.

Więcej…
 

8.10.2006 odbyło się uroczyste nadanie Bibliotece imienia ks. Jana Twardowskiego i otwarcie wystawy poświęconej pamięci Ks. Jana.

Wybór księdza Jana Twardowskiego na patrona biblioteki jest nie tylko wyrazem hołdu dla życia Księdza Jana i uznania dla Jego twórczości, lecz także konsekwencją wspólnych działań Anny Czachorowskiej - kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej i poety w ostatnim okresie jego życia. Efektem tej współpracy było wydanie przez Bibliotekę tomiku Jego poezji, pt.: "33 wiersze". Idea objęcia patronatem biblioteki znalazła aprobatę i błogosławieństwo poety.

Biblioteka zamierza przybliżać czytelnikom spuściznę literacką Księdza Jana poprzez wydzielenie specjalnego zbioru Jego twórczości, opracować i recenzji jej dotyczących.

 

Spotkanie, mające na celu promocję książki "Harry Potter i Książę Półkrwi" zgromadziło niemal setkę dzieci z okolicznych szkół. Fragment opowiadania przeczytała Krystyna Czubówna, wprowadzając wszystkich w tajemniczy klimat książki. Pomocą ku temu była także dekoracja, własnoręcznie przygotowana przez dzieci. Sala GCKiS przemieniła się w mroczne miejsce, dzięki pająkom zwisającym na ścianach.. Spotkanie było także okazją do przeprowadzenia konkursu ze znajomości przygód Harrego. Pytania ułożyły dzieci z Caritasu, a dodatkowy quiz przygotowała p. Ilona Kucińska.

Dla każdego był to niezapomniany dzień, co szczególnie odczuli rodzice, których pociechy wcale nie miały ochoty wracać tak szybko do domu.. :)

 

W niedzielę 20 listopada 2005r. w kościele parafialnym w Jabłonnie odbyła się promocja tomiku poezji ks. Jana Twardowskiego.

"33 wiersze" to najnowszy tomik poetycki ks. Jana Twardowskiego. Wyboru dokonała Anna Czachorowska ? kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie, warszawska poetka i przyjaciółka ks. Jana, która specjalnie dla uczczenia 90 urodzin autora przygotowała wydanie osobiste i szczególne. Promocję książki poprzedziła Msza Św. w intencji zdrowia ks. Twardowskiego.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia121122123124125następnaostatnia»

Strona 124 z 125
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting