Międzynarodowy Festiwal Sztuk - relacja


Międzynarodowy Festiwal Sztuk „Stepnaya Lira”

 "W dniach 18 - 22 września 2018 r. miałam zaszczyt uczestniczyć w II Międzynarodowym Festiwalu Sztuk w Rosji. Program tego Festiwalu był bardzo bogaty. Uroczyste otwarcie odbyło się w dużej Sali Domu Kultury w Kubaniu, oddalonego ok. 300 km od Rostowa nad Donem. 

 

Więcej…
 

Międzynarodowe Spotkania Literackie - relacja


Międzynarodowe Spotkania Literackie – Banja Luka 2018

"W dniach 13 - 17 września 2018 r. na zaproszenie Stowarzyszenia Pisarzy Serbskich, uczestniczyłam w III Międzynarodowych Spotkaniach Literackich w Banja Luce (Republika Serbska).  Uroczyste otwarcie tego Literackiego Festiwalu odbyło się Banskim Dvorze w Banja Luce, w dniu 13 września. 

 

 

 Fot. Otwarcie Festiwalu. Pani Anna Czachorowska czyta swój wiersz pt. "Czas Boży"

Więcej…
 

Biblioteka na Święcie Gminy

 P1100968aa

  W sobotę 8 września 2018 r. nasza Biblioteka uczestniczyła w Swięcie Gminy Jabłonna, organizowanym corocznie na terenie zespołu parkowo-pałacowym przed pałacem w Jabłonnie. Tegoroczne Swięto Gminy, tak jak w poprzednim roku, połączone było z Festiwalem Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw Powiatu Legionowskiego.
W naszym namiocie wiele się działo. Była Strefa Wymiany książek, rozdawane były książki i zakładki do książek. Na dzieci czekały słodycze i drobne gadżety.
Kulminacyjnym punktem naszego programu było Narodowe Czytanie „Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Bogata polszczyzna naszego pisarza pięknie wybrzmiewała w interpretacji naszych zaproszonych gości – poetów i pisarzy, którzy także prezentowali swoją twórczość.

Więcej…
 

  Święto Gminy 8.09.2018


  Serdecznie zapraszamy Szanownych Państwa do namiotu Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie.

 W godz. 11.00-13.00 odbędzie się Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"  Stefana Żeromskiego. Od godz. 11.00 będą obecni nasi goście, pisarze i  poeci: Marta Berowska, Hanna Niewiadomska, Sylwia Piwowar, Jan Zumis. Katarzyna Kuligowska będzie podpisywać najnowszą, wydaną  przez naszą Bibliotekę książkę pt. "Jabłonna Augusta". Zapraszamy również do Strefy Wymiany Książek. Mamy także dla Państwa książki i  zakładki do książek w prezencie.

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 13 z 122
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting