W niedzielę 15 lutego w Sali widowiskowej w jabłonowskim GCKiS miała miejsce kolejna odsłona cyklu ?Jabłonowskie spotkania z poezją? zorganizowana przez dyrektorkę Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie Annę Czachorowską.

Wieczór rozpoczął się od dialogu poetyckiego prowadzonego przez Annę Czachorowską i Dariusza Odjię. Tym razem mieszkańcy Jabłonny i okolic wysłuchali wierszy o miłości autorstwa Anny Czachorowskiej.

Więcej…
 

We wtorek 13 stycznia i w czwartek 15 stycznia 2009r. Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. J. Twardowskiego w Jabłonnie jak co miesiąc gościła przedszkolaki z Bajkowego Domu. W ramach akcji ?Cała Polska czyta dzieciom? panie bibliotekarki przedstawiły dzieciom słuchowisko pt. ?O Tadku niejadku, babci i dziadku? autorstwa Wandy Chotomskiej z muzyką Mieczysława Janicza.

?Nie chcę jeść, no i cześć, przestań pleść!?. To słowa towarzyszące pewnie posiłkom w wielu rodzinach, w których życie zatruwają mamom małe niejadki. W przezwyciężeniu tego problemu pomóc może ta właśnie bajka. Losy Tadka będą nauczką dla wszystkich odmawiających jedzenia maluchów.
Podczas słuchania dzieci świetnie się bawiły, większość przedszkolaków ruszyła do tańca przy skocznej muzycznej ilustracji. Po zakończeniu utworu miała miejsce pogadanka na temat tego, czym jest słuchowisko oraz jakie korzyści daje dzieciom słuchanie utworów na płytach czy kasetach.

 

W czwartek 11 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie akcja "Cała Polska czyta dzieciom" miała niecodzienny charakter.

Oprócz standardowego czytania przedszkolakom przez panie z biblioteki, odbyło się przedstawienie ?Najlepiej jest w domu? na podstawie scenariusza Małgorzaty Szyszko z książki ?Ja i moja szkoła?. Przedstawienie zostało przygotowane przez pierwszoklasistów z klasy Id ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie pod opieką Pani Elżbiety Bziuk.

Tego samego dnia w prowadzonej przez bibliotekę ?akcji? wzięła udział Sekretarz Gminy Jabłonna - Elżbieta Radwan. Pani Sekretarz, w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, obdarowała dzieci czekoladowymi Mikołajami.

 

Uroczystość zgromadziła ponad stu gości, głównie słuchaczy Uniwersytetu III Wieku, a także rodzinę i przyjaciół Pani Chciuk.

Każdy otrzymał egzemplarz tomiku poezji. Spotkanie zainaugurował dyrektor GCKiS w Jabłonnie Grzegorz Przybyłowicz, który powitał gości, podkreślił wyjątkowość chwili i zaznaczył, że po raz pierwszy w historii gmina wydała książkę swojego mieszkańca. Następnie głos zabrała Wójt Gminy Jabłonna Olga Muniak, która nie kryjąc wzruszenia wyraziła swoją radość w związku z wydawnictwem. Podkreśliła, że od wielu lat marzyła o tym, aby poezja Barbary Chciuk została zebrana i nie zaginęła wraz z upływem czasu. Pani Wójt przeczytała także zgromadzonym jeden ze swoich ulubionych wierszy poetki - ?Serce matki". Spotkanie miało formę rozmowy z Barbarą Chciuk, którą prowadziła dyrektor gminnej biblioteki Anna Czachorowska.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia»

Strona 119 z 122
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting