W czwartek 11 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie akcja "Cała Polska czyta dzieciom" miała niecodzienny charakter.

Oprócz standardowego czytania przedszkolakom przez panie z biblioteki, odbyło się przedstawienie ?Najlepiej jest w domu? na podstawie scenariusza Małgorzaty Szyszko z książki ?Ja i moja szkoła?. Przedstawienie zostało przygotowane przez pierwszoklasistów z klasy Id ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie pod opieką Pani Elżbiety Bziuk.

Tego samego dnia w prowadzonej przez bibliotekę ?akcji? wzięła udział Sekretarz Gminy Jabłonna - Elżbieta Radwan. Pani Sekretarz, w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, obdarowała dzieci czekoladowymi Mikołajami.

 

Uroczystość zgromadziła ponad stu gości, głównie słuchaczy Uniwersytetu III Wieku, a także rodzinę i przyjaciół Pani Chciuk.

Każdy otrzymał egzemplarz tomiku poezji. Spotkanie zainaugurował dyrektor GCKiS w Jabłonnie Grzegorz Przybyłowicz, który powitał gości, podkreślił wyjątkowość chwili i zaznaczył, że po raz pierwszy w historii gmina wydała książkę swojego mieszkańca. Następnie głos zabrała Wójt Gminy Jabłonna Olga Muniak, która nie kryjąc wzruszenia wyraziła swoją radość w związku z wydawnictwem. Podkreśliła, że od wielu lat marzyła o tym, aby poezja Barbary Chciuk została zebrana i nie zaginęła wraz z upływem czasu. Pani Wójt przeczytała także zgromadzonym jeden ze swoich ulubionych wierszy poetki - ?Serce matki". Spotkanie miało formę rozmowy z Barbarą Chciuk, którą prowadziła dyrektor gminnej biblioteki Anna Czachorowska.

Więcej…
 

Pierwsze ? ?Grudniowe spotkanie z poezją? ? swą obecnością uświetnili: Elżbieta Krajewska, poetka, która prezentowała utwory poetyckie czytając je wraz ze wspaniałym aktorem Dariuszem Odjią. Ponadto ciekawym przerywnikiem między czytanymi wierszami były pieśni Edith Piaf, które wspaniale wykonała Grażyna Matkowska ?Skowron. Zwieńczeniem wieczoru był mini- recital arii operowych i operetkowych w wykonaniu Magdaleny Matkowskiej-Kunce.

Więcej…
 

Pod koniec grudnia 2009 roku zakupiliśmy do naszej biblioteki bardzo ciekawą książkę, którą chcemy Państwu polecić.

Jest to książka napisana przez amerykańskiego pisarza i dziennikarza awangardowego magazynu dla mężczyzn o nazwie ?Esquire?- A.J. Jacobsa  - pt. ?Rok biblijnego życia?.

Przełożona na język polski przez Agnieszkę Andrzejewską, wydana przez Wydawnictwo Literackie  w 2009 roku.

Ta książka to zapis niezwykłego doświadczenia, jakim było życie przez rok zgodnie z biblijnymi nakazami.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119następnaostatnia»

Strona 117 z 119
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting