W niedzielę 7 czerwca, Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie świętowała swoje 60 urodziny. Na urodzinowym przyjęciu zjawili się nie tylko stali bywalcy jabłonowskiej książnicy, ale i lokalni włodarze, znamienici artyści oraz laureaci zorganizowanego przez bibliotekę konkursu poetyckiego.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęto Mszą świętą w parafialnym kościele w Jabłonnie. Następnie goście przenieśli się do Gminnego Centrum Kultury i Sportu, gdzie w sali widowiskowej, odbyła się artystyczna część imprezy. Słowa podziękowania i życzenia kolejnych sukcesów w rozwoju czytelnictwa w Jabłonnie, skierowała do dyrektor biblioteki Anny Czachorowskiej, wójt gminy Jabłonna Olga Muniak. Wójt przedstawiła również gościom rys historyczny książnicy, dzięki czemu mogli oni poznać genezę oraz losy gminnej biblioteki.

Więcej…
 

W niedzielę 15 lutego w Sali widowiskowej w jabłonowskim GCKiS miała miejsce kolejna odsłona cyklu ?Jabłonowskie spotkania z poezją? zorganizowana przez dyrektorkę Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie Annę Czachorowską.

Wieczór rozpoczął się od dialogu poetyckiego prowadzonego przez Annę Czachorowską i Dariusza Odjię. Tym razem mieszkańcy Jabłonny i okolic wysłuchali wierszy o miłości autorstwa Anny Czachorowskiej.

Więcej…
 

We wtorek 13 stycznia i w czwartek 15 stycznia 2009r. Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. J. Twardowskiego w Jabłonnie jak co miesiąc gościła przedszkolaki z Bajkowego Domu. W ramach akcji ?Cała Polska czyta dzieciom? panie bibliotekarki przedstawiły dzieciom słuchowisko pt. ?O Tadku niejadku, babci i dziadku? autorstwa Wandy Chotomskiej z muzyką Mieczysława Janicza.

?Nie chcę jeść, no i cześć, przestań pleść!?. To słowa towarzyszące pewnie posiłkom w wielu rodzinach, w których życie zatruwają mamom małe niejadki. W przezwyciężeniu tego problemu pomóc może ta właśnie bajka. Losy Tadka będą nauczką dla wszystkich odmawiających jedzenia maluchów.
Podczas słuchania dzieci świetnie się bawiły, większość przedszkolaków ruszyła do tańca przy skocznej muzycznej ilustracji. Po zakończeniu utworu miała miejsce pogadanka na temat tego, czym jest słuchowisko oraz jakie korzyści daje dzieciom słuchanie utworów na płytach czy kasetach.

 

W czwartek 11 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie akcja "Cała Polska czyta dzieciom" miała niecodzienny charakter.

Oprócz standardowego czytania przedszkolakom przez panie z biblioteki, odbyło się przedstawienie ?Najlepiej jest w domu? na podstawie scenariusza Małgorzaty Szyszko z książki ?Ja i moja szkoła?. Przedstawienie zostało przygotowane przez pierwszoklasistów z klasy Id ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie pod opieką Pani Elżbiety Bziuk.

Tego samego dnia w prowadzonej przez bibliotekę ?akcji? wzięła udział Sekretarz Gminy Jabłonna - Elżbieta Radwan. Pani Sekretarz, w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, obdarowała dzieci czekoladowymi Mikołajami.

 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119następnaostatnia»

Strona 116 z 119
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting