Dołącz do nas!


ACADEMICA

 

Szukaj

Polecamy:

 
 

REGULAMIN

 


 

 

 

 

 

     Winston Morales Chavarro - poeta, pisarz, dziennikarz
i wykładowca uniwersytecki już wkrótce będzie gościem Biblioteki
w Jabłonnie.

Należymy do:

Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie zaprasza na spotkanie z autorką książek dla młodzieży ? Cassidy Cathy ? 10.05.2012 o godz. 14,30 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu ul. Modlińska 102

Kathy Cassidy przyszła na świat w Coventry w roku 1962. Pisarstwem interesowała się już od wczesnej młodości - od kiedy sięga pamięcią lubiła tworzyć komiksy, szarady do gazet
i książeczki dla dzieci. Pierwszą z tych ostatnich napisała dla swojego młodszego braciszka już w wieku ośmiu lat.

Po studiach na wydziale sztuk pięknych na Uniwerytecie w Liverpoolu pracowała jako redaktor działu literackiego w sławnym magazynie dla nastolatek "Jackie". Następnie przez 12 lat udzielała porad na łamach młodzieżowego czasopisma "Shout" oraz zajmowała się pracą nauczyciela sztuk pięknych w szkole elementarnej, a później w szkole średniej.

Po założeniu rodziny przeprowadziła się do Szkocji. Obecnie mieszka razem z mężem Liamem i dwojgiem nastoletnich dzieci w wiejskim domku na wzgórzach Gallowey. Żyjąc na prowincjonalnym zaciszu poświęciła się całkowicie swojej największej pasji - tworzeniu literatury dla dzieci i młodzieży.

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie zaprasza na koncert z okazji XII Światowego Dnia Poezji - w wykonaniu Moniki Lidke.

Monika Lidke - wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Pochodzi z Lubina, a obecnie mieszka w Londynie. Jej ekscytująca, świeża i oryginalna muzyka, (jazz i folk połączony z francuskimi i polskimi akcentami oraz latynoamerykańskimi dźwiękami) trafia do serc słuchaczy.

Więcej…
 

 

10 maja (wtorek) Gminnej Bibliotece Publicznej w Jabłonnie udało się zgrabnie połączyć kilka ważnych wydarzeń. W ramach Tygodnia Bibliotek zawarła się akcja Cała Polska Czyta Dzieciom wraz z akcją Dzieci Dzieciom i przybliżeniem naszym najmłodszym czytelnikom kultury hiszpańskiej. Oprócz naszych stałych gości (przedszkolaków z Bajkowego Domu) na głośne czytanie przyszli także uczniowie ze SP im. Armii Krajowej, których opiekunem jest p. Elżbieta Bziuk.

Dzieci wysłuchały opowiadania Wandy Chotomskiej pt.:?Bajka o żyrafie, która kupiła kapelusz?, które przeczytał - nie kto inny, tylko najbardziej hiszpański Polak (lub polski Hiszpan) ? Conrado Moreno.

Uczniowie z klasy III d przygotowali dla przedszkolaków hiszpański taniec. Wyposażonym w wachlarze i kastaniety trzecioklasistom nie mógł się oprzeć sam Conrado i spontanicznie dołączył do tańca. Oprócz czytania, nasz wyjątkowy gość opowiadał o zwyczajach i kulturze Hiszpanii. Ponadto uczył m.in. podatawowego kroku flamenco, najczęściej używanych zwrotów w języku hiszpańskim, zachowań torreadora na corridzie.

Spotkanie należy zaliczyć do wyjątkowo udanych, gdyż wszyscy nasi goście (przedszkolaki, uczniowie, panie nauczycielki i Conrado Moreno) opuścili mury biblioteki z uśmiechem na twarzy.

 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118następnaostatnia»

Strona 113 z 118
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting