Więcej…
 

We wtorek 22.05.2012, na zaproszenie biblioteki, przyjechał Teatr Moralitet z Krakowa, który dał dwa przedstawienia: jedno w Jabłonnie, kolejne w Chotomowie.Teatr rozpoczął swą działalność w roku 2001 pod nazwą Teatr Edukacji i Profilaktyki ?MASKA?, pod tą nazwą był znany i rozpoznawalny.Od roku szkolnego 2009/2010 kontynuuował swoją pracę, ale teraz już pod nazwą MORALITET Profilaktyczno Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży.Bazując na wieloletnich doświadczeniach, po konsultacji z psychologiem, teatr stworzył repertuar celnie trafiający w potrzeby środowiska. Wszystkie scenariusze są ich własnego autorstwa i niepowtarzalne.

W Jabłonnie teatr wystąpił z przedstawieniem "La dolce vita".W spektaklu ujrzeliśmy przedstawicieli czterech rodzajów uzależnień: od narkotyków i alkoholu; od komputera i Internetu; od hazardu oraz od przesadnej dbałości o własny wygląd. Młodzi aktorzy byli bardzo przekonujący w swoich rolach, potrafili nawiązać świetny kontakt z młodzieżą, która licznie dopisała w tym dniu. Mamy nadzieję, że przesłanie, które niesie ze sobą ten spektakl, dotrze do młodzieży i będzie dla nich w jakiś sposób przestrogą przed "słodkim życiem", które jest bardzo zwodnicze i niebezpieczne.

 

 

Wczoraj, 31.05.2012, gościliśmy na lekcji bibliotecznej uczniów klasy piątej szkoły podstawowej w Jabłonnie wraz z paniami: Elżbietą Dąbkowską-Mikos i Natalią Ciepielewską. Młodzież zapoznała się z katalogiem kartkowym, przy okazji dowiadując się o historii naszej biblioteki.Na koniec odbyło się krótkie szkolenie z korzystania z katalogów on-line.

 

 

 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119następnaostatnia»

Strona 111 z 119
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting