100 lat niepodległości z niecodziennej perspektywy.


  Mirabelka to pełna ciepła opowieść dla dzieci o historii kilku pokoleń mieszkańców warszawskich Nalewek. Historia opowiedziana z perspektywy drzewa, które naprawdę tam rosło.
Dzisiejsze warsztaty traktujące o niepodległości kierowane były do przedszkolaków. Odwiedziła nas grupa MOTYLE z Bajkowego Domu.

Więcej…
 

Warsztaty filozoficzne


  W dniu 5 listopada 2018 r., odbyły się dwa warsztaty filozoficzne dla uczniów szkół podstawowych, prowadzone przez panią Joannę Imienowską z Pracowni Filozoficznej Eureka.

Więcej…
 

Spotkania autorskie z Elżbietą Bednarczyk


  30.10.2018 r. odbyły się trzy spotkania z Panią Elżbietą Bednarczyk. Autorka książek dla dzieci (w swoim dorobku   ma także wiersze dla dorosłych, prozę i sztuki teatralne) przyjechała do Jabłonny z Częstochowy, gdzie zatrzymała  się  na krótki czas. Na co dzień, od blisko 30 lat, mieszka w Zachodniej Australii, w mieście Perth. Uczestnikami trzech spotkań było ok. 400 dzieci z jabłonowskiej i dwóch chotomowskich szkół podstawowych.

Więcej…
 

XI Festiwal Poezji Słowiańskiej


   W dniu 26 października 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna im ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie, już po raz jedenasty uczestniczyła w Festiwalu Poezji Słowiańskiej. Tym razem spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Chotomowie dla uczniów klas gimnazjalnych. 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 12 z 122
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting