Dołącz do nas!


ACADEMICA

 

Szukaj

Polecamy:

 
 

REGULAMIN

 


 

 

 

 

 

     Winston Morales Chavarro - poeta, pisarz, dziennikarz
i wykładowca uniwersytecki już wkrótce będzie gościem Biblioteki
w Jabłonnie.

Należymy do:

XI Festiwal Poezji Słowiańskiej


   W dniu 26 października 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna im ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie, już po raz jedenasty uczestniczyła w Festiwalu Poezji Słowiańskiej. Tym razem spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Chotomowie dla uczniów klas gimnazjalnych. 

Więcej…
 

Międzynarodowy Festiwal Sztuk - relacja


Międzynarodowy Festiwal Sztuk „Stepnaya Lira”

 "W dniach 18 - 22 września 2018 r. miałam zaszczyt uczestniczyć w II Międzynarodowym Festiwalu Sztuk w Rosji. Program tego Festiwalu był bardzo bogaty. Uroczyste otwarcie odbyło się w dużej Sali Domu Kultury w Kubaniu, oddalonego ok. 300 km od Rostowa nad Donem. 

 

Więcej…
 

Międzynarodowe Spotkania Literackie - relacja


Międzynarodowe Spotkania Literackie – Banja Luka 2018

"W dniach 13 - 17 września 2018 r. na zaproszenie Stowarzyszenia Pisarzy Serbskich, uczestniczyłam w III Międzynarodowych Spotkaniach Literackich w Banja Luce (Republika Serbska).  Uroczyste otwarcie tego Literackiego Festiwalu odbyło się Banskim Dvorze w Banja Luce, w dniu 13 września. 

 

 

 Fot. Otwarcie Festiwalu. Pani Anna Czachorowska czyta swój wiersz pt. "Czas Boży"

Więcej…
 

Biblioteka na Święcie Gminy

 P1100968aa

  W sobotę 8 września 2018 r. nasza Biblioteka uczestniczyła w Swięcie Gminy Jabłonna, organizowanym corocznie na terenie zespołu parkowo-pałacowym przed pałacem w Jabłonnie. Tegoroczne Swięto Gminy, tak jak w poprzednim roku, połączone było z Festiwalem Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw Powiatu Legionowskiego.
W naszym namiocie wiele się działo. Była Strefa Wymiany książek, rozdawane były książki i zakładki do książek. Na dzieci czekały słodycze i drobne gadżety.
Kulminacyjnym punktem naszego programu było Narodowe Czytanie „Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Bogata polszczyzna naszego pisarza pięknie wybrzmiewała w interpretacji naszych zaproszonych gości – poetów i pisarzy, którzy także prezentowali swoją twórczość.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 118
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting