Światowy Dzień Miłośników Książek


   9 sierpnia obchodzony jest Światowy Dzień Miłośników Książek.

Z tej okazji pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie i Filii w Chotomowie Życzą wszystkim czytelnikom samych pięknych dni spędzonych z książką, tą tradycyjną i elektroniczną.

   Zapraszamy wszystkich miłośników książek po nowości wydawnicze, które wzbogaciły w okresie wakacyjnym nasz księgozbiór. Kilkadziesiąt nowych tytułów czeka na Państwa na półkach naszych bibliotek.

   Z okazji tego święta Biblioteka w Jabłonnie i Filia w Chotomowie ogłasza jednodniową abolicję, dla tych, którzy zapomnieli  oddać książkę w terminie.

                                                                       ZAPRASZAMY!!!

   9 sierpnia 2017 r.

 

Biblioteka podczas wakacji

 

Książki o Powstaniu Warszawskim w naszej Bibliotece

 

 73 lata temu, 1 sierpnia 1944 r., na rozkaz Komendanta Głównego AK gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" w Warszawie wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej.

 

"Czytanie na dywanie" - ostatnie przed wakacjami


20 czerwca 2017 r. po raz kolejny Bibliotekę w Jabłonnie  odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola. Ostatnie "Czytanie na dywanie" - tuż przed wakacjami poprowadziły Panie bibliotekarki, czytając małym słuchaczom żartobliwą i pouczającą opowieść o Wiercipiętku, który z ciekawością poznaje otaczający go świat. Po książkę M. Galicy pt. "Przygody Wiercipiętka" oraz po inne książki z kącika dziecięcego zapraszamy wszystkie dzieci do Biblioteki w Jabłonnie i w Chotomowie.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 100
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting