"Cała Polska Czyta Dzieciom"

 

  12 czerwca 2017 r. gościem Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie była pani Anna Czachorowska. Podczas spotkania, który rozpoczął w szkole pierwszy dzień akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” p. Anna czytała młodzieży swoje wiersze z tomiku „W poczekalni snów”. Wszyscy mieli okazję obejrzeć również  film o twórczości Poetki pt. „Stoję nad brzegiem”. Na koniec spotkania, miły gość został obdarowany wykonaną przez dzieci pacynką o imieniu Zuzia.


 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 

Spotkanie  autorskie z Tadeuszem Woźniakiem

 

W sobotę, 10 czerwca 2017 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jabłonnie miało  miejsce spotkanie autorskie z Tadeuszem Woźniakiem. W związku z promocją książki pt.: „Zegarmistrz światła" artysta opowiedział Witoldowi Górce i naszym Czytelnikom o swojej twórczości, postrzeganiu świata, rodzinie, przyjaciołach, muzykach, poetach, reżyserach teatralnych i aktorach, o nagrywaniu płyt, tworzeniu muzyki teatralnej.

Więcej…
 

Zapraszamy na spotkanie z Tadeuszem Woźniakiem

 

 

 

 

Benefis poetycki Anny Czachorowskiej - relacja


   27 maja 2017 r. w sali widowiskowej ratusza miejskiego w Legionowie odbyła się niezwykła uroczystość. Pani Anna Czachorowska – dyrektor Gminnej Biblioteki im. ks. Jana Twardowskiego, bibliotekarka, poetka i animatorka kultury obchodziła 25–lecie pracy twórczej. W związku z tym świętem, otrzymała medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”- polskie odznaczenie resortowe nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sześć lat temu wcześniej otrzymała również nadawaną przez MKiDN odznakę - „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Medal wręczali: Marzena Małek - radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Zbigniew Milewski - prezes SPPT i wiceprezes ZLP, oddział warszawski.

 

 Film wspomnieniowy 

Stoję nad brzegiem … Benefis Anny Czachorowskiej

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 96
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting