Tydzień Zakazanych Książek 2017 r.


   Akcja Tydzień Zakazanych Książek wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związana z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa.

W bibliotece w Chotomowie już po raz kolejny przygotowaliśmy wystawkę książek, które wpisano kiedyś na listę zbiorów zakazanych. Kiedy i dlaczego książki z listy zakazanych zostały ocenzurowane, nasi Czytelnicy dowiedzą się odwiedzając bibliotekę.

 

"Jabłonna Augusta" - relacja z wykładu


  W dniu 23 września 2017 r. w Pałacu w Jabłonnie, w ramach odbywającego się Festiwalu Nauki, przybyli goście mogli wysłuchać wykładu dr Katarzyny Kuligowskiej pt. „Jabłonna Augusta”. Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego zaprosiła mieszkańców Jabłonny i okolic, aby przybliżyć im historię ich regionu. Był to swego rodzaju trailer mającej się wkrótce ukazać książki pod ty samym tytułem. Wydawcą jej będzie nasza biblioteka.

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 

Zaproszenie

 
   Zapraszamy 23 września 2017 r. do pałacu w Jabłonnie na wykład
dr Katarzyny Kuligowskiej na temat powstającej książki pt. "Jabłonna Augusta".

Książka jest w przygotowaniu.

 

Wizyta Przedszkolaków w Jabłonnie


W czwartek 21 września 2017 r. Bibliotekę w Jabłonnie po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie, odwiedziły przedszkolaki z Bajkowego Domu. Każda z grup dostała Dyplom Honorowych Czytelników naszej biblioteki. Wszystkim przedszkolakom w związku z ich wczorajszym świętem życzymy dużo zdrówka i radości!

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 100
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting