Dołącz do nas!


ACADEMICA

 

Szukaj

Polecamy:

 
 

REGULAMIN

 


 

 

 

 

 

     Winston Morales Chavarro - poeta, pisarz, dziennikarz
i wykładowca uniwersytecki już wkrótce będzie gościem Biblioteki
w Jabłonnie.

Należymy do:

Wizyta przedszkolaków w Jabłonnie


  24 stycznia 2019 r. (czwartek) bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Bajkowego Domu. Podczas spotkania przeczytano małym słuchaczom książeczkę z serii Tupcio Chrupcio "Wizyta u dziadków"  oraz wiersz z książki Bajczytanki Pani Hanki "Dziadek" i "Babcia"- autorstwa p. Hanny Niewiadomskiej.

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 

Dzień Babci i Dziadka


 21 i 22 stycznia obchodzimy w Polsce Dzień Babci i Dziadka. W tych dniach wnuki składają życzenia swoim dziadkom a w  przedszkolach i instytucjach kultury organizowane są różne pokazy artystyczne, spotkania. Biblioteka życzy wszystkim naszym drogim Czytelnikom - Seniorom dużo zdrowia, pociechy z wnucząt oraz wielu radosnych dni.

Książki dostępne w naszej bibliotece - o tematyce Dziadkowie i wnuki

 

Spotkanie ze Stanisławem Grabowskim - relacja


  W dniu 18 stycznia 2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Chotomowie odbyło się spotkanie poświęcone Patronowi naszej Biblioteki - ks. Janowi Twardowskiemu (w tym dniu przypada 13. rocznica śmierci poety). Chcąc uczcić pamięć o Nim, na to spotkanie dla gimnazjalistów, zaprosiliśmy wieloletniego przyjaciela, znawcę życia i twórczości ks. Jana Twardowskiego - Pana Stanisława Grabowskiego.      

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 

13. rocznica śmierci ks. Jana Twardowskiego


18 stycznia 2019 r. przypada 13. rocznica śmierci ks. Jana Twardowskiego, Patrona naszej Biblioteki.

 13 lat temu na spotkanie z Bogiem odszedł niezwykły kapłan, niezwykły poeta, niezwykły człowiek. Człowiek o niebywałym smaku literackim i subtelnym poczuciu humoru. Przez krytyków nazywany „poetą uśmiechu”, „poetą uśmiechniętego Chrystusa”, „Świętym Franciszkiem literatury".Sam siebie nazywał „Kapłanem maluchów i dorosłych „w kratkę”, „Janem od Biedronki”.

 


 Biblioteka zaprasza w piątek (18.01.2019 r.) na spotkanie z Panem Stanisławem Grabowskim, który opowie młodzieży o życiu i twórczości ks. Jana Twardowskiego.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego
w Chotomowie, godzina 11:00.

 

 

 

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 118
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting