"Troskliwe Misie" w Bibliotece - Zaproszenie


Zapraszamy najmłodszych - 27.11.2017 r. w najbliższy poniedziałek na przedstawienie pt. "Troskliwe Misie". Wystąpią dla nas aktorzy Teatru "Fantazja" z Krakowa. 

 

 

Biblioteczne spotkania z przedszkolakami - październik

 

  W październiku bibliotekę w Jabłonnie odwiedziły dzieci z miejscowych przedszkoli - po raz pierwszy przedszkolaki z "Kużni Talentów" oraz stali bywalcy z "Bajkowego Domu". Dzieci wysłuchały kilku opowiadań książkowych oraz miały okazję obejrzeć i wysłuchać opowieści dzięki Kamishibai - tradycyjnej japońskiej sztuce opowiadania historii za pomocą obrazków. Na zakończenie mali goście otrzymali kolorowe dyplomy Honorowych Czytelników naszej biblioteki. Biblioteka w Chotomowie była gościem Niepublicznego Przedszkola "Wyspa Skarbów", podczas miłego spotkania p. bibliotekarka zaprezentowała cykl opowieści książkowych o Jesieni. 

Więcej…
 

Biblioteka i Czytelnia w Jabłonnie powstała ponad 110 lat temu!

    
  Dzięki wielkiej pasjonatce i miłośniczce historii lokalnej, Pani dr Katarzynie Kuligowskiej jesteśmy w posiadaniu tak, jak ta, wielce interesujących informacji:  jak donosił Kurier Warszawski z dnia 23 stycznia 1907 r. - w dniu 20 stycznia tego roku w Jabłonnie dokonano aktu poświęcenia szkoły oraz Czytelni i Biblioteki Macierzy Szkolnej. Biblioteka posiadała wtedy 536 tomów książek.

 

 

 

 

Więcej…
 

X Festiwal Poezji Słowiańskiej - relacja


X – Jubileuszowy Festiwal Poezji Słowiańskiej już za nami. Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie bierze w nim udział od samego początku.W dniu 13 października 2017 roku w sali widowiskowej GCKiS w Jabłonnie odbył się koncert poetycko – muzyczny z udziałem artystów z Polski, Łotwy i Rumunii. 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 100
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting