Czytanie podczas Święta Gminy – Zaproszenie

NARODOWE CZYTANIE 2019 – tegoroczna odsłona tej ogólnopolskiej Akcji, zorganizowana przez GBP w Jabłonnie, odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 września 2019 r., podczas Święta Gminy Jabłonna, na terenie Zespołu Parkowo-Pałacowego, Jabłonna, ul. Modlińska 105. Na tegoroczne Czytanie Para Prezydencka RP zaproponowała do czytania Nowele Polskie. Ten wybór tekstów łączy w sobie polskość z treściami uniwersalnymi i nie stracił nic ze swej aktualności. Nasza Biblioteka do Czytania wybrała tekst Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą ) – Bruno Schulza. Czytać będą: Wójt Gminy Jabłonna, aktor Robert Tondera, zaprzyjaźnieni z Biblioteką poeci i pisarze oraz żołnierze z 32. Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej.
Serdecznie Zapraszamy !!!