Biblioteczne ABC

1. Jak zapisać się do Biblioteki?Aby zapisać się do biblioteki niezbędny jest dowód osobisty, wypełnienie karty zapisu oraz zobowiązanie się podpisem do przestrzegania regulaminu. Za niepełnoletniego czytelnika podpisują zobowiązanie i odpowiadają rodzice lub opiekunowie prawni.
  2. Czy mogę wypożyczać książki/płyty jeżeli jestem mieszkańcem, ale nie jestem zameldowany na terenie Gminy Jabłonna?Tak.
  3. Zgubiłem książkę z Biblioteki!Skontaktuj się z bibliotekarzem w swojej bibliotece
  4. Jakie są konsekwencje przekroczenia terminu zwrotu filmów i książek audio?Jeśli Czytelnik nie przestrzega terminu zwrotu grożą mu kary finansowe.
  5. Czy muszę być zapisany do Biblioteki aby skorzystać z komputera lub czytelni? Z komputera (Tak), z czytelni (Nie). Wystarczy aktualny dokument z fotografią i adresem, ważna legitymacja szkolna lub służbowa, który należy okazać bibliotekarzowi przy wejściu.

W jakich godzinach Biblioteka jest otwarta?

Biblioteka w Jabłonnie:

• Poniedziałek – 10:30-18:30
  • Wtorek – Czwartek – 9:00-17:00
  • Piątek – 8:00-16:00
  • Sobota – 9:00-13:00  (13 stycznia, 10 lutego, 9 marca, 13 kwietnia, 11 maja. 8 czerwca, 14 września, 12 października, 9 listopada, 14 grudnia)

Filia w Chotomowie:

• Poniedziałek – 12:00-19:00
  • Wtorek – Czwartek – 10:00-18:00
  • Piątek – 8:00-16:00
  • Sobota – 9:00-13:00  (ostatnia miesiąca: 27 stycznia, 24 lutego, 23 marca, 27 kwietnia, 25 maja, 29 czerwca, 28 września, 26 października, 30 listopada, 28 grudnia)
  1. Na jakich zasadach mogę korzystać z Internetu, komputera z pakietem Microsoft Office, OpenOffice? Czytelnik biblioteki może bezpłatnie korzystać z Internetu oraz komputera wyposażonego w pogramy użytkowe, w godzinach pracy Biblioteki  na wyznaczonych stanowiskach.
  2. Czy mogę skorzystać z poczty elektronicznej na terenie biblioteki? Tak, Biblioteka ma wyznaczone stanowiska komputerowe, gdzie użytkownicy mogą swobodnie korzystać z poczty elektronicznej.
  3. Czy mogę wydrukować rezultaty moich wyszukiwań? Tak, skontaktuj się z bibliotekarzem.
  4. Ile książek, płyt, czasopism można wypożyczyć jednorazowo? Jednorazowo można wypożyczyć:
    • 5 woluminów książek
    • 2 jednostki multimediów